Novostavba rodinného domu

Tým

Autor / autoři:
Ing. arch. Radim Václavík
Asistenti:
Jiří Halla
 
 
 

Fakta

Lokalita:
Velká Polom
Termín projektu:
Květen 2021
 
 
Stupeň dokumentace:
návrh, DUR, DSP

Architektonické řešení stavby

Koncepce zastavění vychází ze záměru maximálního propojení interiéru s exteriérem (zahradou). Klasická hmota domu skrývá netradiční řešení interiéru.

Prostorový koncept RAUMPLAN rozehrává logickou hru jednotlivých požadavků a funkcí, které určují proporce, velikost a jednotlivé poměry prostoru.

Ústřední propojený obytný prostor zahrnuje kuchyň, jídelnu-obytnou halu, obytnou část. Prostorové řešení je umocněno výškovou gradací prostoru pomocí změny výšky podlahy. Ve střední části na mezipodestě schodiště je navržena malá zimní zahrada, která je opticky vtažena do přízemního obytného prostoru i podkroví. Vizuální propojení se zahradou je zajištěno velkorysým prosklením.

Dispozice je důsledně členěná na obytnou denní část, klidovou noční část a na část užitkovou. Základní denní funkce jsou v přízemí domu. 2NP je určeno pro klidovou část a děti. Ze zádveří příchozí vejde do schodišťové haly, pohledově otevřené do podkroví. Při vstupu do hlavního obytného prostoru dominuje ve středu zorného úhlu krb. Jídelna přechází v kuchyň, od níž je opticky oddělena pracovním - barovým pultem. V 2NP je koupelna a tři pokoje-ložnice.

01_RD_rovna_Atos6.jpg