Multifunkční hala Vítkovice - Aréna

Obestavěný prostor haly činí 61 500 m3 a ubytovny 11 270 m3. Hala je vybavena ledovou plochou, pojme 700 návštěvníků, z toho 504 na tribuně. Samozřejmostí jsou šatny a sanitární zázemí pro hráče i návštěvníky, včetně zázemí přítupného pro imobilní osoby. Navazující hotelová ubytovna nabízí ubytování 72 osobám, její restaurace pohostí 84 sedících hostů.

Tato rozsáhlá přístavba multifunkční haly a hotelu ke stávající ČEZ Aréně v Ostravě - Jih bude prezentována v již tradiční ročence "Česká architektura 2007 - 2008", která bude už podeváté mapovat stav české architektury v posledních dvou letech.

Fakta

Lokalita: Areál stávající ČEZ Arény na ulici Ruská
v Ostravě - Jih
Termín projektu / realizace: projekt: prosinec 2005
realizace: červen 2007
Investor: VÍTKOVICE ARÉNA, a.s.
Náklady realizace: 300 milionů
Stupeň dokumentace: návrh, DUR, DSP, DPS

Sportovní hala je navržena jako 2. tréninková ledová plocha, nicméně je multifunkční, schopná poskytnout prostor pro téměř jakoukoliv sportovní činnost. Obestavěný prostor haly činí 61 500 m3 a ubytovny 11 270 m3. Hala je vybavena ledovou plochou, pojme 700 návštěvníků, z toho 504 na tribuně. Samozřejmostí jsou šatny a sanitární zázemí pro hráče i návštěvníky, včetně zázemí přítupného pro imobilní osoby. Navazující hotelová ubytovna nabízí ubytování 72 osobám, její restaurace pohostí 84 sedících hostů.

Tým

Autor / autoři: Ing. arch. Radim Václavík
Spolupráce: výtvarná spolupráce: M.A. Marek Pražák
Specialisté:  
Dodavatelé: generální dodavatel: TCHAS, spol. s.r.o. / hlavní subdodavatelé: Femont Opava s.r.o., ANIT CZ s.r.o., MAR-CONTROLS, spol. s r.o., TEMAR spol. s r.o.
Autor fotografií: Radovan Šťastný

 

001_ATOS6_Arena.jpg