YOUNG BLOOD (2004)

Tak jako architektonické dílo má vnitřní a vnější prostor, tedy to, čím se liší od ostatních druhů umění, tak můžeme realizovaný výsledek považovat za "pouhý" viditelný vnějšek a "barevný" proces tvorby za neviditelný vnitřek.

Na tomto principu je založena filozofie naší prezentace pro výstavní expozici YOUNG BLOOD (Praha 2004). Je reakcí na sentenci "I´m an young Czech architect". Instalace je navržena jako prezentace tří ateliérů, architektů se společným příslovečným určením místa a času - Severní Morava a Slezsko, 21. století.

Tři panely definují v rovnostranném trojúhelníku vnější a vnitřní prostor. Panely se v rozích nedotýkají, umožňují nahlédnout dovnitř, do procesu tvorby. Ten je rozdělen na tři části, tři vnitřní strany panelů s protějším průhledem.

Panel první - individualita investora, zprůměrované cítění a míra schopnosti naslouchat.

Panel druhý - vlastní tvorba, nekonečné hledání otázek.

Panel třetí - determinanta instituce , legalizace chtěného.

Tyto tři prolínající se živly tvorby zde stělesňují lapidární, ba infantilní prostředky - dřevěné kostky. Kostky coby myšlenky, nástroje, prostředky... budou volně rozsypány na podlaze uvnitř hranolu.

Na vnějších stranách panelů se jednotlivé ateliéry prezentují sami, avšak s jednotnou grafikou - myšlenky, návrhy, realizace...

Prezentující:

Ing. arch. Jan Zelinka, Ing. arch. Tomáš Bindr, Atelier 38, s.r.o.

Ing. arch. Radim Václavík, ATOS-6

Ing. arch. Kamil Mrva, architektonické studio

 

   
   
   
   
   

 

 

   
   
   
   
   
ATOS6 YOUNG BLOOD_01.jpg